Кина Натриум нафталин сулфонат ПНС-C производител и снабдувач | џиновски

производи

Натриум нафталин сулфонат ПНС-C

Краток опис:


 • FOB QINGDAO ,TIANJING ,SHANGHAI SEA PORT CHINA : US $400-1000/ Ton
 • Мин.нарачката Кол: 1ton
 • Набавка Способност: 2000ton per Month
 • Payment term : LC,TT
 • детали за производот

  Welcome to Xuzhou Giant concrete admixtures!

  Тагови производ

  Sodium naphthalene sulfonate

  Натриум нафталин сулфонат е a high range water reducer, commonly referred to as a super plasticizer, also named Naphthalene Sulphonate Formaldehyde Condensate (short name: SNF, PNS, FDN, etc…)
  SNF е направен од нафталин, сулфурна киселина, формалдехид и течни алкално , преку sulfonation, hydrolyzation, кондензација и реакција на неутрализација, а потоа сушење на прав. SNF-A5% содржи многу мали хлорид. Така, таа ги исполнува барањата на спецификации хемиски адитив за бетон: ASTM C 494 Ознака како тип Ф примеси, GB8076-2008 и GB50119-2003.

  Гигант Адитиви за бетон од Макс

  апликација

  Натриум нафталин сулфонат
  Sodium Naphthalene Sulfonate produces concrete with extremely workable characteristics referred to as high slump.
  SNF also allows concrete to be produced with very low water/cement ratios at low or normal slumps.
  SNF is ideal for use in pre stress, precast, bridge deck or any concrete where it is desired to keep the water/cement ratio to a minimum and still achieve the degree of workability necessary to provide easy placement and consolidation.
  SNF will also fluidize concrete, making it ideal for tremie concreting or other applications where high slumps are desired.
  Sodium Naphthalene Sulfonate is compatible with Portland Cement, Normal Portland cement, Portland Slag Cement, Fly-ash Cement, Portland Pozzolanic Cement, etc.

  предности

  Натриум нафталин сулфонат
  SNF произведува високо рецесија течен бетон без губење на силата.
  Натриум нафталин сулфонат произведува ниско вода / цемент сооднос бетон и според тоа, висок предности.
  SNF во prestress / однапред излеани работа, може да се користи за да значително да се намали или да се елиминира високо енергетски потреби на надворешна топлина за забрзана лекување.
  SNF бетон, дури и при високи рецесија, не покажуваат значајни сегрегација во споредба со бетон без супер-пластификатор во исто рецесија.
  SNF помага во брзо испуштање на бетон од миксери камион со тоа намалување на времето за работа и унапредување на искористувањето миксер.
  Својства, карактеристики и карактеристики
  China Giant concrete admixtures Sodium Naphthalene Sulfonate is for high water reducing complies with the requirements of the following standards: ASTM C 494, Type E & F. BS EN 934-2.2.technical cooperation services on heatless and automatic system for export to Sudan,Pakistan,Africa,middle east,Brazil,South Africa,Mexico,Angola,Algeria,Morocco,UAE,ect.
  Sodium Naphthalene Sulfonate Visual Appearance: Light brown powder. Non-poisonous, odorless, non-flammable and non-corrosive to steel bars.
  Извонредна пластичност: Како услов за мешање каде што износот на цемент и collapsibility се фиксни aforehand, мешање на вода може да се намали за 10-30%, кога се меша со армирано-бетонски во 0,3-1,5%.
  Подобрување miscibility на конкретни amalgamator со вода и collapsibility, како и. Како услов за еквивалент меша, collapsibility може да се зголеми.

  Точка SNF-A SNF-B SNF-C
  изглед Светлината brwon прав Светлината brwon прав Светлината brwon прав
  Содржина на цврста материја ≥ 91% ≥ 91% ≥ 91%
  содржина на натриум сулфат <5% <10% <18%
  хлорид Содржина <0,3% <0.4% <0.5%
  PH вредност 7-9 7-9 7-9
  Нето Скроб Флуидност 1% доза 42.5 # цемент ≥ 210mm ≥ 205mm ≥ 200mm
  Површински напон (70 ± 1) x 10-3N / M (70 ± 1) x 10-3N / M (70 ± 1) x 10-3N / M

  нашите услуги

  1) Најголемиот производител на натриум нафталин сулфонат, со годишно производство 900,000tons, да се обезбеди најбрзиот испорака.

  2) суровина се произведени од самите себе, може да се обезбеди конкурентна цена и стабилно квалитет.

  3) Ние исто така имаме свои натриум глуконат фабрика, можете да ги купите на SNF и натриум глуконат заедно за да се спаси цена.

  Натриум нафталин сулфонат.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Best regards!
  Max Wu

  XUZHOU GIANT BUILDING MATERIALS CO.,LTD

  Address:# 8 Qingfeng Road,Xuzhou City Industrial Park,Jiangsu ,China

  T:0086 516 85522757

  M/WhatsApp: +86 151 90656 918

  F: 0086 516 85206699

  E: info@giantorder.com,   sales@giantorder.com

  W: www.giantbm.com

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас